تبلیغات
مطالب اینترنتی - ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید!

ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید!

نویسنده : نویسنده دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 04:45 ق.ظ  •   



مفیدستان:

چندی پیش در تلگرام فیلمی را دیدم که در دانمارک در شیشه ای که به طور اتوماتیکی باز و بسته می شود، هر مشتری می ‌خواست وارد این فروشگاه شود، در باز نمی ‌شد. بالایش دوربین داشت، هشدار می ‌داد که این در با لبخند باز می‌ شود. همه مشتری‌ها با لبخند وارد این فروشگاه می ‌شوند، بعد نشان می داد با این عمل چه انرژی به اهل فروشگاه و کارکنانش می ‌رسید. این جاست که باید افسوس خورد که چرا اخلاقیاتی که همه ریشه در دین اسلام دارد را اهالی کفر و غیر مسلمانان زیباتر انجامش می دهند…

فرآوری: زهرا اجلال- بخش قرآن تبیان

تفکر، مشکل کجاست؟ فکر

دین ما براساس فرح و شادی است. در این ایام که به مناسبت روز مبعث ان شاء الله دل ها شاد است، می خواهیم فرمایشی از رسول گرامی اسلام را که با موضوعمان مرتبط است را مروری داشته باشیم.

در فرمایشی که حضرت به امام علی علیه السلام داشتند فرمودند: «یا علی! من استولی‏ علیه الضجر رحلت عنه الراحة» علی جان مواظب باش بی ‌قراری و نا آرامی و حزن و اندوه در تو راه پیدا نکند که اگر راه پیدا کند خوشی و راحتی را از شما می ‌گیرد.

نکته ی مهم این است که باید عواملی که منجر به ناراحتی و رنج و غم می شود را شناخت و از آن ها دوری کرد.

اهل بهشت اهل شادی هستند، انبیاء و اولیاء همیشه درونشان شاد بوده و خوش بودند: «أَلا إِنَّ أَوْلِیاءَ اللَّهِ لا خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لا هُمْ یَحْزَنُونَ‏» (یونس/۶۲) کسی که ولی خدا بشود، شاد است.

کسی که ادعا دارد مؤمن است، نماز اول وقت خوان است، اهل هیئت و مسجد است نباید عبوس و گرفته و بداخلاق باشد که اگر باشد در حقیقت مؤمن واقعی و ولی خدا نیست.

به تعبیر امام علی علیه السلام؛ زهد بین دو کلمه از قرآن است، که خدای سبحان فرمود:” تا بر آنچه از دست شما رفته حسرت نخورید، و به آنچه به شما رسیده شادمان مباشید.” «نهج البلاغه، حکمت۴۳۹»

در روایتی ازامام صادق علیه السلام است که فرمودند: «إِنَّ اللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَی اطَّلَعَ إِلَی الارْضِ فَاخْتَارَنَا وَ اخْتَارَ لَنَا شِیعَةً یَنْصُرُونَنَا وَ یَفْرَحُونَ‏ لِفَرَحِنَا وَ یَحْزَنُونَ لِحُزْنِنَا» خدای متعال بر عالم اشراف پیدا کرد، ما اهل ‌بیت و پیغمبر و چهارده معصوم را انتخاب کرد، بعد از ما دوستان و شیعیان ما را اختیار کرد. علامت دوستان و شیعیان ما این است که در شادی ما شاد و در حزن و اندوه ما اندوهناک هستند. (خصال صدوق، ج۲، ص۶۳۴)

با عوامل غم زا چگونه مبارزه کنیم؟

یکی از چیزهایی که غم زا است و در قرآن هم اشاره شده و مهم است، وابستگی شدید به دنیا است. دنیا فانی و متغیر و از بین رفتنی است. شما به هرچیزی که فانی است دلبسته شوی، چون از بین رفتنی است شما را هم بی ‌قرار می ‌کند.

به تعبیر مرحوم دولابی؛ یک دندانی هست که در دهان نیست ولی کشیدن آن واجب است. آن دندان طمع دنیاست! انسان وقتی می‌خواهد به یک چیزی برسد، قرار ندارد. دنیا در روایات به سایه تشبیه شده است؛ سایه همراه تو است ولی به آن نمی ‌رسی. این چیزی است که سراب است، به سراب دل ببندی، از بین می ‌برد.

دنیا داشتن عیب نیست

یکی از از حدیث‌های کلیدی و کاربردی از پیغمبر اکرم صلی الله و علیه وآله است که فرمودند: «الرغبة فی الدنیا تكثر الهم و الحزن و الزهد فی الدنیا یریح القلب و البدن‏» (خصال صدوق، ج۱، ص۷۳)

یادمان باشد که داشتن دنیا عیب نیست. انسان بدون داشتن دنیا و بعضی مظاهر آن نمی تواند زندگی کند اما نکته این است که طوری زندگی کنیم که همیشه سوار بر دنیا باشیم دنیا بر ما سوار نباشد.

شد، شد. نشد، نشد!

این جمله که شد، شد.نشد، نشد! حرف و کلام قرآن کریم است، آن جا که می فرماید: «لِكَیْلا تَأْسَوْا عَلى‏ ما فاتَكُمْ‏ وَ لا تَفْرَحُوا بِما آتاكُم‏» (حدید/۲۳)

در این باره حافظ می‌ گوید:

غلام همت آنم که زیر چرخ کبود ز هرچه رنگ تعلق پذیرد آزادم

به تعبیر مرحوم دولابی؛ یک دندانی هست که در دهان نیست ولی کشیدن آن واجب است. آن دندان طمع دنیاست! انسان وقتی می‌خواهد به یک چیزی برسد، قرار ندارد. دنیا در روایات به سایه تشبیه شده است؛ سایه همراه تو است ولی به آن نمی ‌رسی. این چیزی است که سراب است، به سراب دل ببندی، از بین می ‌برد

اگر می ‌خواهیم از غم و غصه آزاد باشیم، به فرمایش رسول خدا از وابسته بودن به دنیا؛ مال دنیا، فرزندش، ماشینش، خونه اش، جواهراتش، کارو پست و مقام و همه و همه اش باید بیرون بیاییم.

با بی خیالی خیلی راحت تر می توان زندگی کرد… توی پرانتز عرض کنم که منظور از بی خیالی ، تلاش نکردن و خوردن و خوابیدن نیست، بی خیالی یعنی زهد داشتن، یعنی عدم وابستگی؛ به تعبیر امام علی علیه السلام؛ زهد بین دو کلمه از قرآن است، که خدای سبحان فرمود:” تا بر آنچه از دست شما رفته حسرت نخورید، و به آنچه به شما رسیده شادمان مباشید.” «نهج البلاغه، حکمت۴۳۹»

… با در نظر گرفتن و به کارگیری این نکته است که می توان از همه غم ها و رنج ها خارج شد …

شروع زهد و بی خیالی هم این است که تمرین کنیم، خودمان را به زهد بزنیم؛ این حرف ها که فلانی مرا تحویل نگرفت، مادرشوهر تبعیض قائل شد، عروس اینطور کرد و … را رها کنیم، یک مقدار بی ‌خیال بشویم. زهد در دنیا، یعنی همین … بی‌میلی به دنیا و عوامل فانی دنیا و آن وقت است که «یریح القلب و البدن‏» هم قلبمان آرام می شود و هم بدنمان … آن موقع است که کلید رفتن به خوبی ها و خوشی را پیدا کرده ایم چنانچه در روایتی می فرمایند: «جُعِلَ الْخَیْرُ كُلُّهُ‏ فِی‏ بَیْتٍ وَ جُعِلَ مِفْتَاحُهُ الزُّهْدَ فِی الدُّنْیَا » تمام خوبی‌ها در یک خانه است و کلید رفتن در خوبی‌ها و آرامش و خوشی‌ ها بی ‌رغبتی به دنیا است.» (كافی، ج ۲، ص ۱۲۸)

مثنوی می‌ گوید:

چیست دنیا، از خدا غافل بودن نی قماش و نقره و فرزند و زن

مال را چون بهر دین کردی حمول نعم مال الصالحون گفت آن رسول

گناه و معصیت؛ تولید کننده غم هستند

عامل دومی که باز غم زا هست، گناه و معصیت است. امام باقر(علیه السلام) فرمودند: قلب انسان صاف است و مثل یک صفحه‌ ی سفید است. هرگناهی که آدم می ‌کند یک نقطه ‌ی سیاه و یک غم و اندوه به آن زده می ‌شود.

امیرالمؤمنین (علیه السلام) در نهج ‌البلاغه می‌ فرماید: «رُبَّ شَهْوَةِ سَاعَةٍ أَوْرَثَتْ‏ حُزْناً طَوِیلا» یعنی چه بسا خوش گذرانی یک ساعت و یک شب، غم طولانی را در پی دارد. افرادی بودند با نامحرم ارتباط برقرار کردند، یا یک شب با یک نامحرم بودند ولی هفتاد سال عذاب وجدان گرفته اند و سوخته اند.

گناه را در نطفه خفه کنیم

ماشینی که در سرازیری سرعت است، دیگر سر پیچ و دره نمی‌شود کنترل کرد. امیرالمؤمنین فرمود: کسی که فکر گناه کند، ریشه گناه را باید در نطفه خفه کند. لذا فکر گناه را از خودمان دور کنیم. مجالس گناه، مقدمات گناه، لذا فرمود: یکی از چیزهایی که غم را زیاد می‌کند، گناه و کثرت گناه است.

ترک هر واجبی برای انسان غم می‌آورد

حضرت امیر در نهج‌البلاغه فرمودند: «مَنْ قَصَّرَ فِی الْعَمَلِ ابْتُلِیَ‏ بِالْهَمِ‏» (نهج ‏البلاغه، حكمت ۱۲۷) یعنی کسی که در عمل به وظیفه ‌اش کوتاهی می ‌کند. حق پدر را ادا نمی‌کند؛ ماه به ماه و سال به سال به پدر و مادرش سر نمی ‌زند، به واجبات و نماز و روزه و خمس و .. بی توجه است و در عمل به وظیفه ‌اش کوتاهی می‌ کند مبتلا به غم و غصه می‌ شود.

ارتباط نداشتن با خدا برایمان سختی و غم می آورد

وَ مَنْ أعْرَضَ عَن ذِکْرِی فَإنَّ لَهُ مَعِیشَهً ضَنکًا: کسی که از یاد من روی برگرداند، همانا در زندگی سخت و اضطراب بسر می برد. (طه، ۱۲۴)

پس فراموش نکنیم که ؛

آسمانی شدن از خاک بریدن می‌خواست بی‌سبب نیست که فواره فرو ریختنی است


منابع:

مقابله با استرس از دیدگاه قرآن و علم؛ خبرگزاری فارس، ۸ آذر ۱۳۹۱

معنی یفرحون لفرحنا و …؛ مرکز پاسخ گویی به سؤالات دینی، ۲۵ تیر ۱۳۹۰

وصایای پیامبر اکرم (ص) به حضرت امیرالمؤمنین (ع)؛ بیانات حجت الاسلام والمسلمین فرحزاد در برنامه سمت خدا



لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

مجله اینترنتی برترین ها پورتال خبری و سبک زندگیاخبار روز، اخبار ورزشی، سبک زندگی، چهره ها، گردشگری، آشپزی، سلامت، دکوراسیون، فرهنگ فان و سرگرمی تعداد بازدید ا نظرات ا موضوع آهنگآهنگ جدید سایت برچسب ها اس ام اس برای همه روزانه با جدیدترین و برترین اس ام اس ها و مطالب و عکس های جالب و دیدنیپله پله تا ملاقات خدا داستان های کوتاه آموزنده و جالبپله پله تا ملاقات خدا داستان های کوتاه آموزنده و جالب همه عمر برندارم سر از این خمار نقاشی ساختمان نقاشی ساختمان قلی پور بلکا …در سبک های کلاسیک بهتر است که این کوسنها از همان جنس و بافت روتختی باشند به هماهنگی ملورانی دات کام عبدل علی آلبوم زندگیدرودها خوب بود ولی اینطور که من احساس کردم خیلی از ملودی ها کاور هست و کپی شده ما توی فروش ویژه پکیج لاغری توسط مهدی …برای خواندن تجربیات واقعی استفاده کنندگان این دوره اینجا کلیک کنید حال، چگونه می یک کلاغ سگ پارس نمی‌کند و معنی غذا در عربی بول …تمامی این شایعات توسط پانترکیسم ها در اتاق های فکر و توسط افراد بسیار زبده و جام نیوز چگونه می توانیم کسی را که …همه یادگاری‌های رابطه قبلی را از دیدرس خود دور کنید شاید خیلی جالب به نظر نرسد اما گنجور حافظ غزلیات غزل شمارهٔ ۹۴با دو بار کلیک بر روی هر واژه می‌توانید معنای آن را در لغت‌نامهٔ دهخدا جستجو کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید نام را وارد کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ندای قلم ریشهیغمهاو های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها ریشه‎ی غم‎ها و ناراحتی‎های زندگی کجاست؟ کلیک کنید شمیم همه مشتری‌ها با لبخند وارد که همه ریشه در دین اسلام دارد زندگی جهیزیه و سایت گرد ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست اخبار لحظه به لحظه از معتبرترین خبرگزاری های کشور فیلم آموزش و پرورش به روش ژاپنی راسخون یار همیشه همراه آغاز ثبت نام دوره های شهید چمران و ریشه ی غم ها و ناراحتی های شرایط پذیرش در دوره ها بر لینک های ذیل کلیک وارد کنید انجمن راسخون آموزش تنظیم کردن مودم‌های تصویری ریشه ی غم ها و ناراحتی از بلوک‌های زیر کلیک کنید تا و بر روی کلیک کنید چگونه خاطرات تلخمان را فراموش کنیم؟ ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ برطرف شدن هر غم و اندوهی با ذکر یونسیّه ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی محل زندگی شیطان کجاست؟

مطلب ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید! در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :ریشه ی غم ها و ناراحتی های زندگی کجاست؟ کلیک کنید!
http://mofidestan.ir/%d8%b1%db%8c%d8%b4%d9%87-%db%8c-%d8%ba%d9%85-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d9%86%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%d8%aa%db%8c-%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%d9%86%d8%af%da%af%db%8c-%da%a9%d8%ac%d8%a7%d8%b3%d8%aa%d8%9f/

آخرین ویرایش: - -

پنجشنبه 31 مرداد 1398 02:52 ب.ظ
Greetings. The author's name is Santiago Vos but he doesn't like persons use his full mention. Colorado is her birth place but
she may have to move one day or the next. He is really fond of body building and now he has time to fight new factors.
Meter reading is my employment now but soon I'll be on personalized.
Her husband and her maintain a web site. You might need to check it
out: http://aumentaremassa2018.ovh
پنجشنبه 31 مرداد 1398 02:27 ب.ظ
Let me first begin with introducing me. My name is Mallie Magdaleno and I totally love this status.
He is really fond of horse riding but he's thinking on starting interesting things.
His family lives in Denver co. Data processing has been my day task for a not to mention. See what's new on my small
website here: http://potencja-tabletki.eu/Virility-EX.html
یکشنبه 27 مرداد 1398 01:55 ق.ظ
The author is known by the name of Kristy. Indiana is where we've lived for many will
never move. My friends say it's law me but what I love doing 's going to fitness and I'll be starting something else along destinations.
The job I've been occupying best is a data processing cop.
He's not godd at design but you may choose to check his website: http://potencja-tabletki.eu/Potencialex.html
پنجشنبه 24 مرداد 1398 11:22 ق.ظ
baise le mans baise fille ronde plan cul doubs beurette petit sein sexe
au boulot beurette renoi site rencontre ado gratuit maquillage
actrice porno porno ringer rencontre coquine auxerre branlette retro plan cul sur chartres
jean val jean porno pute fuck plan cul seulement
avis maman et papa baise sexe tape francais beurette a enculer comment commencer une
conversation sur un site de rencontre mariee salope
beurette prno pute gironde mamie veut du sexe piercing salope site de rencontre
sarlat femme au foyer qui baise site de rencontre gratuit en gironde femme nue beurette sexe et voyeur site de rencontre en ligne gratuit
et sans inscription porno moyen age porno appareil dentaire grosse femme
salope rosa caracciolo porno partouze amateur etudiant rencontre sexe sur lyon plan cul dans
le 56 video de beurette com plan cul francaise metisse porno photo granny
salope belle salope poilue sexe anal lesbienne suce moi
grosse salope video couple partouze beurette vince banderos tout savoir sur le sexe star
porno black rencontre femme niort blog salope soumise porno femme infidele
پنجشنبه 24 مرداد 1398 01:02 ق.ظ
chicas buscan chico porno blonde yotube sexo porno maduras espanol porno 1080 videos porno vintage gratis chicas buscan porno vido borrar porno descargas porno gratis clips porno negras sexo todo el porno
porno fisting porno 3d gratis descargar porno
gay gratis actriz porno follando sexo en talavera peliculas porno maduras tienda porno mujer busca chico madrid
negras sexo porno llorando porno gay brutal videos porno de mujeres sexo casero con maduras mujeres cristianas solteras juegos porno porno lesbico
casero video porno de famosas chica busca chico oviedo videos porno gtatis vide porno sexo gratis
para moviles porno black videos porno sexo gratis juego porno porno start
tias sexo porno francia sexo gratis movil videos porno de dragon ball
tetas perfectas porno sexo entre tres imagenes sexo valencia sexo sexo dormidas porno anime gratis peliculas porno espanolas gratis porno
onlain contactos mujeres whatsapp
چهارشنبه 23 مرداد 1398 08:56 ب.ظ
pelicula sexo relatos eroticos sexo duro videos
porno de vanesa romero videos pornos en la playa porno ucrania amateurs sexo sexo 100 youtube sexo gratis videos sexo gran hermano
sexo gay por telefono porno tube hd contactos mujeres en torrevieja porno grannies porno travesti gratis porno mandingo porno
gratis familiar sexo gratis rubias adicto al sexo porno tetonas gratis sexo duro tetonas sexo en huesca
videos porno en playas nudistas contacto con mujeres liberales masturbacion femenina
porno madura sexo anal porno cssero chica busca chico
en alicante redes sociales sexo porno camara oculta videos
porno kim kardashian sexo con amor sexo alemanas sexo
cam gratis macarena gomez sexo sexo amateur con maduras sexo
dos mujeres sexo kamasutra contactar con mujeres solteras insesto porno anuncios gratis
sexo videos privados sexo porno para moviles sexo
duro videos sexo alemanas contacto con mujere en huelva pagina pornografica los mejores vidios porno porno xnn escenas de sexo
porno cornudo porno sexo durango
دوشنبه 21 مرداد 1398 09:03 ق.ظ
I always spent my half an hour to read this blog's articles everyday along with a mug of coffee.
دوشنبه 21 مرداد 1398 01:14 ق.ظ
contactos mujeres benicarlo colegialas teniendo sexo contacto chicas ourense sexo en boiro conocer mujeres maduras gratis sexo gratis en ciudad real chica joven busca maduro contacto mujeres granada porno gratis trans sexo arabi sexo
en playa nudista video one porno chico busca chico en jerez sexo de madres con hijos comics porno gratis encuentros sexuales
en zaragoza sexo en tenerife porno real
porno money vieeos porno descargar videos porno movil sexo
filipinas hombres porno suegras porno vidios pornos gays chico busca chico avila web
cam gratis porno porno gordas viejas chica busca chico en ibiza sexo
ver gratis contactos con chicas en malaga sexo en malaga videos pornos gey porno xxc fotos pornos caseras porno grupo incestos porno gratis porno universidad
videos porno de paris hilton porno lesbianas amateur mi novio quiere sexo anal
comic porno de los padrinos magicos es sexo paginas para buscar chicas contactos con mujeres en cartagena
contacto mujeres cadiz porno sado hormona del sexo sexo
estudiantes sexo italiano fotos porno amateurs
شنبه 19 مرداد 1398 08:11 ب.ظ
porno maduras lesbianas fakes porno videos porno amateur
ancianas porno porno tuber live sexo busco sexo telefonico sexo en villena chico busca chico gay
la piedra porno sexo anak porno xnn porno matures contactos gratis
con chicas nudistas sexo contacto con mujeres en vigo vidios porno maduritas todo
porno gratis porno familiar gratis porno squirting chico
busca mujer madura sexo amateur latino porno anime gay sexo en colegio porno gratis
sexo duro videos porno de hombres sex porno tube sexo con mi perra sexo rusas mundo sexo anuncio sexo vainilla famosas desnudas porno
porno vecina vidios porno anal juego de sexo peliculas de amor y sexo viejos porno orgias porno videos travestis porno
sexo oral entre chicas mujeres contacto zaragoza sexo en manacor porno para
tias sexo de pago videos porno sasha grey porno gay
antiguo videos sexo gay gratis guia del sexo sexo en mataro porno gratis en castellano
ruleta del sexo
شنبه 19 مرداد 1398 08:01 ب.ظ
nicole sexe site de rencontre homme gratuit rencontre libertine calais belle et jeune salope ma premiere
levrette sexe jardin public salope video rencontre avec beurette carla nova porno porno hetero video porno manga
actrice porno chinoise suce moi salope porno manga lesbienne elle baise devant son copain baise le soir je baise une grosse
pute shannya tweeks fait la pute a domicile pute polonaise porno booty plan cul
sur pau sexe 59 pute online rencontre femme
sur facebook baise anal arabe pute en slip baise sauvage xxx site de rencontre pour infidele femme qui baise dans la salle de bain du sexe pour tous salope du 59 baise en ville homme mature gros seins
levrette baise prof eleve porno attache humour photo sexe plan cul sur nice porno vieille jeune sexe xxx pute arabe baise film
porno lesbian site de rencontre femme celibataire corset sexe baise sur
le ventre douche porno bcbg salope baise yoga baise sa maman sexe montbeliard
salope instagram baise sa soeur dans la cuisine
پنجشنبه 17 مرداد 1398 01:02 ق.ظ
appreciate it a lot this fabulous website is usually official along with simple
چهارشنبه 16 مرداد 1398 05:29 ق.ظ
Hello, I check your new stuff daily. Your writing style is
witty, keep up the good work!
سه شنبه 15 مرداد 1398 01:44 ب.ظ
I'm gone to tell my little brother, that he should also pay a quick visit this web site on regular
basis to obtain updated from most up-to-date gossip.
سه شنبه 15 مرداد 1398 03:23 ق.ظ
appreciate it a whole lot this site is definitely professional along with relaxed
سه شنبه 15 مرداد 1398 12:15 ق.ظ
Hello there! I know this is somewhat off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
I'm getting sick and tired of Wordpress because I've had problems with hackers
and I'm looking at options for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a
good platform.
جمعه 11 مرداد 1398 02:00 ق.ظ
The name of the author is Kristy Magdaleno but people always misspell it's.
The favorite hobby on her behalf and her kids planning to fitness and now she has time get on issues.

He used to be unemployed and more so he is definitely an accounting police agency.
New York is the we've lived for years but I am going
to have to go in a whole year or a pair. He's been practicing his website for even though now.

Certify it out here: http://produkte-gegen-haarausfall.eu/rogaine.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 02:27 ب.ظ
The author is known by title of Kristy. The
job I have been occupying harmful ingredient is an information processing police.
My friends say it's unhealthy for me but what Really like doing might fitness and I'll be
starting something else along with the wine.

Indiana is where we've lived for as well as will never
move. He's not godd at design but you may want to
check his website: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/chocolate-slim-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
پنجشنبه 10 مرداد 1398 11:59 ق.ظ
Santiago is his name and he totally digs that user name.
She used for unemployed great he is really a data processing officer.
The favorite hobby for my children and me is to pick up badges having said that i can't turn out to be
my profession really. Delaware is the only place he's been staying in. He's not godd at design but
you may want to check his website: http://schnell-viel-abnehmen-de.eu/chocolateslim.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 10:44 ق.ظ
Greetings. The author's name is Eddie Amaral and
the man totally digs that brand name. For years she's lived in Montana but
she's going to have for you to one day or 1 more.
What he really enjoys doing is to gather badges and that he is looking for
a way make it a work. Auditing is what she does for a full time
income but she plans on changing so it. Check out her website here: http://productos-para-la-alopecia.eu/rogaine.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 09:05 ق.ظ
Santiago is the place where I'm called and my girlfriend doesn't appreciate at many of.

I've always loved living cannabis. For years she's been working a good interviewer and she
or he will not change it anytime very quickly. Fishing associated with of the things
he loves most. My wife and I conserve a website. You may choose to examine it here:
http://supplements-for-body-builders.com/anabolic-rx24.html
پنجشنبه 10 مرداد 1398 05:34 ق.ظ
They call the author Patsy and he or she believes quite quite professional.
For years I have been living in New You are able to. It's not the only thing but what
she likes doing is ballet and now she has time
to be able to on issues. Software developing has been my day job for
a little extra time. If you want to garner more information check out my website: http://na-zmarszczki.eu/loreal-Paris-Collagen+30.html
سه شنبه 8 مرداد 1398 01:38 ب.ظ
Mallie Coggin is how I'm called and Towards the gym comfortable a lot of use the full name.

To act could be the thing Really like most of all. The job I've been occupying for years is a bookkeeper
and it is something I do enjoy. She currently lives in Montana.
Check out the most recent news in my little website: http://prodotti-anti-caduta.eu/foligain.html
یکشنبه 6 مرداد 1398 11:05 ق.ظ
Santiago is his name and he totally digs that name.
She used for you to become unemployed on the other hand he is really a data
processing officer. The favorite hobby for the children and me is to accumulate badges however can't turn out to be my profession really.
Delaware is the only place he's been moving into.
He's not godd at design but it's advisable to check his website:
http://na-zmarszczki.eu/marine-collagen.html
پنجشنبه 3 مرداد 1398 07:21 ب.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call
her although is actually very not her birth name or company name.
Meter reading may be my profession for whilst
and Dislike think I'll change it anytime fast. Fishing is the hobby I am going to never stop doing.
New York is her birth place. Check out his website here:
http://brucia-grassi-efficace-it.eu/chocolateslim.html
پنجشنبه 3 مرداد 1398 12:14 ب.ظ
Hello dear visitor. I am Jaime. For years I have been living in Montana and my parents live close.
To solve puzzles is the hobby she will never stop doing.

Dispatching is what he does for a living and quality guy not change it out anytime shortly.
See what's new on her website here: http://na-zmarszczki.eu/Vichy-Liftactiv-Collagen-Specialist.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 06:54 ب.ظ
Hello dear visitor. I am Valentin. Auditing has been his employment for a long time.

My wife and i chose to reside New York and I have everything i need at
this juncture. Acting is the hobby might never stop doing.

I am running and maintaining a blog here: http://productos-para-la-alopecia.eu/propecia.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 03:11 ق.ظ
Patsy precisely what you can call me and Towards the gym comfortable you ought to realize use the full
name. What I love doing is act created I'm critical earn money with it.
After being out of my job remember I became an interviewer
and Do not think I'll change it anytime real soon. For a while he's
been in Colorado as well as will never move. Check out most up-to-date news tiny website:
http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/silvets/
چهارشنبه 2 مرداد 1398 02:42 ق.ظ
Mallie Coggin is how I'm called and I feel comfortable when we use complete name.
To act could be the thing Films most involving. The job I've been occupying
most desired is a bookkeeper and it's also something Associate and i were enjoy.
She currently lives in Montana. Check out the
past algorithm update news in my little website: http://prodotti-anti-caduta.eu/rogaine.html
چهارشنبه 2 مرداد 1398 12:10 ق.ظ
Tawanna Magdaleno is what her husband loves to call her although moment has come not her birth
full name. Meter reading already been my profession for a few minutes and Do
not think think I'll change it anytime very soon. Fishing is
the hobby I am going to never stop doing. New York is her
birth area. Check out his website here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/black-latte-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
سه شنبه 1 مرداد 1398 11:44 ب.ظ
Hello. Let me introduce writer. His name is Santiago.
He is currently a bookkeeper. Some time ago he chose
to reside in in De. The thing I adore most flower arranging but
Cannot make it my profession really. Check out
my website here: http://tabletkinaodchudzanie.com.pl/idealica-dzialanie-sklad-opinie-cena-i-gdzie-kupic/
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 1 تا 30